AĞRI TUTAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kısa URL Oluşturma Servisi.

 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından MEB çalışanları tarafından kullanılabilecek yeni bir servis olan MEB kısa url oluşturma servisi  kullanıma açıldı.  
Kısa URL Oluşturma Servisi.

MEB Kısa Url Oluşturma Servisi Nedir?

       Öğrencilerle veya kurum içi herhangi bir url paylaşırken uzun url'ler akılda kalmıyor karmaşa neden oluyordu. Kısa url oluşturma servisi ile bu url'leri kısaltarak kullanmak bu karmaşayı engelleyecektır.

      Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklama, Dijital dünyanın araç takımları da âdeta bir makas veya tornavida gibi olmazsa olmazımız hâline geldi. Örneğin, bir e-kitap linkini paylaşırken kısaltmaya çok ihtiyaç duyuyoruz. "Kısa Url Oluşturma Servisi" MEBBİS'te tüm çalışma arkadaşlarımın hizmetinde.

MEB Kısa Url Nasıl Oluşturulur?

  • Kısa url oluşturmak için MEBBİS giriş yapın.
  • MEBBİS'te yer alan hizmetlerden "Kısa Url Oluşturma Servisine" tıklayın.
  • Açılan siteden Uyarıları okudum kabul ediyorum seçeneğini işaretledikten sonra kısaltmak istediğiniz linki İnternet adresi bölümüne yazınız.
  • Daha sonra Kısa Link oluştur butonuna tıklayınız. Artık kısa linkinizi  Kısa Linki Kopyala butonuna tıklayarak kopyalayıp paylaşa bilirsiniz.

Karşıyaka Mah. Tutak Van Yolu Üzeri İlçe Jandarma Komutanlığı Karşısı 04700 Tutak/Ağrı - 0472 411 25 85

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.