AĞRI TUTAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ESAT DEMİR İLKOKULU'ndan Zeynep Şenay YILDIZ resim dalında il birincisi olarak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanmıştır.

ESAT DEMİR İLKOKULU'ndan Zeynep Şenay YILDIZ resim dalında il birincisi olarak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanmıştır.

 

01-10-202001-10-2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YEŞİLAY'IN OKULLAR ARASI GÖRSEL VE EDEBİ ESER YARİŞMASI SONUÇLANMIŞTIR.

     Öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarişması 2011 yılından beri her yıl düzenli olarak yapılmaktadır.

    Bağımlılık konulu eserlerin değerlendirildiği Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması 2011-2016 yılları arasında ilkokul, ortaokul ve liseler arasında afiş, resim, karikatür, koöpozisyon ve şiiir alanlarında düzenlenmiştir.2017 yılından itibaren ise  yarışmanın formatında değişikliğe gidilerek edebi ve görsel kategori olarak 2 ana dalda ilokul, ortaokul ve liseler arasında toplam 18 ödül belirlenmiştir. Türkiye genelinde düzenlenmeye başlayan yarişma kapsamında; il birincileri ödüllendirilerek, 81 ilin ilkokul, ortaokul, lise birincileri belirlenmiş ve ilçemiz ESAT DEMİR İLKOKULU'ndan Zeynep Şenay YILDIZ resim dalında birinci olarak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanmıştır.

Karşıyaka Mah. Tutak Van Yolu Üzeri İlçe Jandarma Komutanlığı Karşısı 04700 Tutak/Ağrı - 0472 411 25 85

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.