AĞRI TUTAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayraklar Sahiplerini Buldu

2019 - 2020 Eğitim ve Öğretim yılı içerisinde "Beyaz Bayrak Programı" çerçevesinde sertifika almaya hak kazanan okullarımıza Sertifika, Pirinç Levha ve Beyaz Bayraklarını İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın M.Necmi KARAOĞLAN takdim ederek okullarımızın başarılarının devamını temenni ettiler.
Beyaz Bayraklar Sahiplerini Buldu

 

Ülke genelinde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek amacıyla milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla "Beyaz Bayrak Projesi dahilinde İşbirliği Protokolleri Milli Eğitim Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanmıştır.

Bu bağlamda Müdürlüğümüze bağlı Bintosun İlkokulu, Şehit Uzman Ömer Güç Ortaokulu ve Minik Kalpler Anaokulu Beyaz Bayrak sahibi olmuşlardır.

20-07-202020-07-202020-07-2020

Karşıyaka Mah. Tutak Van Yolu Üzeri İlçe Jandarma Komutanlığı Karşısı 04700 Tutak/Ağrı - 0472 411 25 85

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.