AĞRI TUTAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASINA İLİŞKİN DUYURU

18 MART SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASINA İLİŞKİN DUYURU

 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASINA İLİŞKİN DUYURU

Atamaların Duyurulması ve Tebligat ile Göreve Başlama

 

 

Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçları, Bakanlığın http://personel.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. Atama kararnameleri, il millî eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecektir. Ataması yapılanların başvuruda belirttikleri elektronik posta adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre elektronik ortamda tebligat yapılacaktır. Elektronik posta adresinin hatalı veya eksik olması ya da aktif olmaması durumunda oluşacak hukuki sonuçlardan adaylar sorumlu olacaktır.

 

18/03/2020 tarihinde ilimiz ve ilçelerimizde bulunan eğitim-öğretim kurumlarına sözleşmeli öğretmen olarak atananların; atandıkları ilçelere yukarıda belirtilen evraklarla birlikte şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir

Göreve başlamayanlar hakkında yapılacak işlemler

 

1. Belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın süresi içerisinde göreve başlayamayanlar ile belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebeplerle göreve başlamama hâli iki ayı aştığı takdirde bu kişilerin atamaları iptal edilecektir.

 

2. Ataması iptal edilenler, bir yıl süreyle sözleşmeli öğretmenlik pozisyonlarına atanmak üzere başvuruda bulunamayacaktır.

 

3. Atama şartlarını taşımadıklarının anlaşılması nedeniyle atamaları iptal edilenler ile süresi içinde göreve başlamayanların yerine sözlü sınav sonuçlarının kesinleştiği tarihten itibaren altı aylık süre içinde puan üstünlüğüne göre atama yapılabilecektir.

 

 

4-Atamaları kendilerine tebliğ edilenler, tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde göreve başlamak üzere atandıkları il millî eğitim müdürlüklerine istenilen belgelerle birlikte başvuruda bulunacaktır.

 

İSTENİLEN BELGELER 

/meb_iys_dosyalar/2020_06/19091800_SOZLEYMELY_OYRETMEN_ATAMASINA_YLYYKYN_DUYURU.docx

 

Karşıyaka Mah. Tutak Van Yolu Üzeri İlçe Jandarma Komutanlığı Karşısı 04700 Tutak/Ağrı - 0472 411 25 85

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.