AĞRI TUTAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ´NİN 100. YIL DÖNÜMÜ

Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferi ile milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. İnsanımız, sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşında düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşın da bir hukuku olduğunu tüm insanlığa gösterilmiştir. 
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ´NİN 100. YIL DÖNÜMÜ

Bir gurur ve hüzün abidesi olan Çanakkale savaşlarının 100. yıl dönümünde ecdadımızın sergilediği azim ve fedakarlığı, ödenen büyük bedelleri bir kez daha anlamak için 18 Mart 2015 Çarşamba günü Tutak´ta tören düzenlendi.Tören Tutak Cumhuriyet Meydanı´nda Atatürk Anıtı´na çelenk sunumu ile başladı. Tören başta Tutak Kaymakamı Sayın Ramazan KENDÜZLER olmak üzere, Garnizon Komutanı Bahadır SEFEROĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa ŞİPAL,protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların da katılımı ile başladı.İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile devam eden Çelenk Sunma Töreninin ardından İlçedeki Şehit Mezarları ziyaret edildi, şehitlerin ruhlarına dualar okundu.

Şehit mezarları ziyaretinin ardından Tutak Kaymakamı Sayın Ramazan KENDÜZLER ve protokol üyeleri, ilçedeki şehit ailelerine ziyaret gerçekleştirdi, şehit ailelerinin hüznünü paylaştı.
Kutlama ve Anma Töreni´ne Tutak Belediye Konferans Salonu´ndaki etkinliklerle devam edildi.Gazi Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı program başladı.
Öğrencilerin bu kutlu ve hüzünlü günün anlamına dair şiir dinletisi,tiyatro gösterisi ve oratoryo sunusuyla tören sona erdi.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ecdadımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

18 Mart Çanakkale Zaferinin 100 yıl dönümünü tören ve etkinliklerle kutlandı.Şehitleri Anma Programı düzenlendi.18 Mart Çanakkale Zaferinin 100 yıl dönümünü tören ve etkinliklerle kutlandı.Şehitleri Anma Programı düzenlendi.18 Mart Çanakkale Zaferinin 100 yıl dönümünü tören ve etkinliklerle kutlandı.Şehitleri Anma Programı düzenlendi.18 Mart Çanakkale Zaferinin 100 yıl dönümünü tören ve etkinliklerle kutlandı.Şehitleri Anma Programı düzenlendi.18 Mart Çanakkale Zaferinin 100 yıl dönümünü tören ve etkinliklerle kutlandı.Şehitleri Anma Programı düzenlendi.18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümünü tören ve etkinliklerle kutlandı.Şehitleri Anma Programı düzenlendi.18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümünü tören ve etkinliklerle kutlandı.Şehitleri Anma Programı düzenlendi.18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümünü tören ve etkinliklerle kutlandı.Şehitleri Anma Programı düzenlendi.18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümünü tören ve etkinliklerle kutlandı.Şehitleri Anma Programı düzenlendi.çnk

Karşıyaka Mah. Tutak Van Yolu Üzeri İlçe Jandarma Komutanlığı Karşısı 04700 Tutak/Ağrı - 0472 411 25 85

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.